Hakkımızda

Kurumsal

Ticaret hayatına 1977 yılında Ankara ili Malıköy bölgesindeki kum ocağı işletmesiyle başlayan firmamız, daha sonra bünyesinde inşaatını yaptığı Ostim, Büyük Sanayi ve Gimat bölgelerindeki İşhanlarıyla inşaat sektöründeki tecrübesini arttırmıştır. Firmamız, hazır beton sektöründeki ihtiyacı görerek 1999 yılında sektöre Temelli Hazır Beton tesisi ile adımını atmıştır. Sümer Kum Ticaret çatısı altında yaptığı yatırımları, 1 Mayıs 2005 yılı itibari ile kurulan Hasan Sümer İnşaat Tic. Ltd. Şti. firmasında toplamıştır. Aynı sene Kırmataş (Agrega) üretim tesisi yatırımlarına da Yunak Yolu, Polatlı bölgesinde başlayan Hasan Sümer İnşaat, bu sektöre de hızlı bir giriş yapmıştır.  Ana faaliyet konusu hazır beton üretimi ve satışı olmakla birlikte, beton üretim maliyet kalemleri arasında, bazı tesislerde çimentoyu da geçerek birinci sıraya yükselen ve betonun hem kalitesini hem de maliyetini etkileyen agregayı kendi bünyesinde üretmek Hasan Sümer İnşaat’ın başlıca hedefleri arasındadır.

Başlangıçta 1 hazır beton tesisi, 6 transmikser ve 2 beton pompasıyla sektöre giren firmamız, şu anda yıllık üretimi 600.000 m3’lere ulaşan, Ankara – Eskişehir  – Bilecik hattı üzerinde hizmet veren bir marka haline gelmiştir. Bulunduğu her bölgede pazarının lideri olma ünvanını taşıyan Hasan Sümer İnşaat, bünyesinde 14 hazır beton santrali, 4 Kırmataş (agrega) tesisi ve içlerinde bulunan 3 adet plant-mix üretim tesisi, 50 adet transmikseri, 15 adet beton pompası, 39 iş makinası ve 50’den fazla çekici tırıyla beraber müşterilerine 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

Hasan Sümer İnşaat, bulunduğu bölgelerde istihdam oluşturarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.  Firmamız,  müşteri memnuniyetini sağlamak için üretim kapasitesini artırıcı yatırımlar yapmaktadır. Temelli Kırmataş (Agrega) Tesisi’nde “özel agrega” üretimi için 1 adet eleme ve 1 adet yıkama tesisi kurulmuştur. Firmamız, üretim kapasitesini artırmak için 2 adet, kapasitesi 200 ton/sa olan 110’luk ve 1 adet, kapasitesi 400ton/sa olan 140’lık çeneli kırıcı tesisi kurmuştur. Bunun yanında Temelli Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 3 adet, Polatlı Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 1 adet ve Bozüyük Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 1 adet olmak üzere dik milli kırma tesisimiz bulunmaktadır. Üretim kapasitesinin artırılmasındaki temel prensibimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Esnek yapılı tesis kurabilme yeterliğine sahip olan firmamız her türlü projeyi gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

Firmamızın önemli özelliklerinden biri de, elinde bulundurduğu makine ve araç parkıyla, büyük projelere yönelik tesis kurulumunu ve çalıştırılmasını yapmasıdır. Hasan Sümer İnşaat, Ankara, Eskişehir ve Bilecik hattı üzerinde bulunan hazır beton santralleri ile yüksek hızlı tren projelerine hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.

Firmamız, 2017 yılında inşaat yatırımlarına yeniden başlamıştır. Ankara ili Polatlı ilçesinde düğün salonu, fırın ve süpermarketten oluşan çarşıyı, 20 daire ve iki dükkandan oluşan binayı, ve Ankara ili Gaziosmanpaşa’da bulunan işyeri binasını inşa etmiştir.

27 Haziran 2019 yılında firmamız nevi değişikliğine giderek firmamızın ünvanı Hasan Sümer İnşaat Ticaret Anonim Şirketi olmuştur.

Tesislerindeki tam donanımlı laboratuvarlarıyla kalite konusundaki hassasiyetini gösteren firmamız, sunduğu kaliteli ve hızlı hizmet politikasıyla da kendini kanıtlamıştır. Ayrıca, mülkiyeti firmamıza ait olan tesislerimizin tamamının kalite belgeleri bulunmaktadır.

Ünvanı; HASAN SÜMER İNŞAAT TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Kuruluş yılı; 2005

01
40
VİZYON & MİSYON
Daha fazlasını ve daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz, disiplin, alçakgönüllülük ve sadelik ile başarıya ulaşacağımızı biliyoruz.
Devamını Oku >>
İNSAN KAYNAKLARI
Sorumluluk alan kişilere, sabır gösterenlere, örnek oluşturanlara, başarıyı kutlayanlara ve hatalardan ders çıkaranlara inanıyoruz.
Devamını Oku >>
MAKİNE VE ARAÇ PARKI
Makine ve Araç parkımızı detaylı incelemek için tıklayınız.
Devamını Oku >>
DİK MİLLİ KIRICI
Beton agregalarından ince kum içinde bulunan 0,063 mm elek altı çok ince malzeme içeriği ve kalitesi beton kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır.
Devamını Oku >>