TEMELLİ AGREGA ÜRETİM TESİSİ

Hasan Sümer İnşaat, agrega üretimi sektörüne yaptığı en büyük yatırımla 2013 senesinde Hisarlıkaya Mevkii’ne tesisini kurmuştur. Etrafı kendi tapulu arazileriyle çevrili olan bu tesis, batı Ankara bölgesinde bulunup Ankara ili merkezine en yakın konumda olan agrega üretim tesisidir. Tesisimiz 2 adet, saatte 500’er ton (150’lık PDK) üretim kapasitesi olan darbeli kırıcılı konkasör ile 1 adet kapasitesi 400 ton/saat olan toplamda 3 konkasörle saatte 1400 ton kapasite ile çeşitli ebatlarda agrega elde ederek faaliyetine başlamıştır.

Firmamız, 2018 yılında artan talebe hizmet vermek ve kalite standartlarını yükseltmek üzere 1 adet 140’lık çeneli kırıcı tesisi (saatte 400 ton üretim kapasiteli) ile 2 adet 110’luk çeneli kırıcı tesisi (saatte 250’şer ton üretim kapasiteli) kurmuş ve faaliyete geçirmiştir.

Konkasör tesislerinin yansıra, Hisarlıkaya Mevkiindeki Temelli agrega üretim tesis sahası içine kurulmuş saatte 80 ton kapasiteli 3 adet dik milli kırıcı ile granül halde ayırılan agregalardan sisteme vererek, metilen mavisi maksimum 0,50 g/kg olacak şekilde 0/4 Kırma Kum üreterek müşterilerine daha temiz malzeme tedariki yapar. Firmamız tarafından “Özel Agrega’ diye tanımladığımız ürünümüzün yapı elemanları, yapı kimyasalları ve hazır beton üreticilerine sürekli temini sağlanmaktadır.

Bunların yanı sıra; 1 adet eleme, 1 adet yıkama tesisi de kurup faaliyete geçiren firmamız “özel agrega” üretim kapasitesini de artırmıştır.

Dik milli tesisinin faydaları ve ürün bilgisi için sitemizdeki “Neden Dik Milli Kırıcı?” adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Tesisimiz, Temelli bölgesindeki hazır beton tesislerine, özellikle Başkent ve ASO 2 Organize Sanayi bölgelerinde bulunan sürekli üretim tesislerine, Ankara ili Şaşmaz, Bağlıca, Etimesgut, Bilkent bölgelerindeki hazır beton tesislerine sürekli agrega temini ve nakliyesi yapmaktadır.

Tesisimizin videosunu izlemek için tıklayınız.

tt2